Historie

Dechová hudba BORŠIČANKA z Boršic byla založena v roce 1968 partou mladých poctivých muzikantů v čele s výborným křídlovákem Františkem Ďurníkem. Krátce poté přichází do kapely člen státní filharmonie Zlín pan Josef Řepa a přejímá dirigentskou taktovku. Sám se také vydává na autorskou dráhu a z jeho tvůrčí dílny brzy přichází na svět polka "Boršičanka", která se stává nesmírně populární mezi příznivci dechovky po celé zemi, ale i za hranicemi naší vlasti.

A jak už to bývá, když to nejmíň čekáš, přichází k nečekané události a tou je zákaz činnosti pro celou kapelu z důvodu doprovodu krojové chasy do kostela. Naštěstí tento zákaz nebyl lhostejný široké veřejnosti a po velkém tlaku s dlouhých tahanicích zahajuje znovu činnost pod vedením nového kapelníka p. Cyrila Trávníčka. A znovu se dostává na vrchol popularity a s ním přicházejí první zahraniční zájezdy (1972) a natáčení v rozhlase a televizi (pořady Souboj dechovek, Květy pod Buchlovem, Na dobrů notečku).

V roce 1983 dochází u kapely ke generačnímu problému a do souboru přichází noví mladí členové, většinou absolventi LŠU v Uh. Hradišti. Zvýšený zájem o soubor dokladuje následná šňůra koncertů a vystoupení s velmi kladným ohlasem nejen u nás, ale i v zahraničí. Mezi ty nejúspěšnější zahraniční zájezdy se dá zařadit účast na koncertech v Německu, Rakousku a ve Francii. V nedávné době se muzikanti rozhodli zvěčnit své oblíbené skladby na zvukový nosič a tak v roce 1998 na svět přichází první CD s názvem "Vitajte u nás" věnované všem příznivcům a milovníkům dobré slovácké dechovky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Kontakt

Boršičanka

Jiří Dohnal - kapelník
Velehradská třída 798
686 01 Uherské Hradiště


776 703 826


OBEC BORŠICE